Eşim değişti

22-12-2022 10:14

27 yaşındayım 6 yıllık ilişkim var ve son 2 yılı evlilik 1 buçuk yaşında bir kızım var eşim hamile kaldığı andan itibaren çok değişti.surekli gergin sınırlı tahammülsüz.Tahammül durumu çocuk büyüdükçe sıfırlandı konuşmaya çalıştıkça ters tepiyor. Artık nasıl haraket etmeliyim?

Merhaba. Çocuk yapmak ailedeki düzeni tamamıyla değiştiren bir durumdur. Doğum öncesi ve doğum sonrası olan bütün etmenler eşinizin şuanki ruh haline etki ediyor olabilir. Eşinizi çok iyi tanıyan biri olarak şu soruları cevaplayın. Eşiniz hamileliği nasıl karşıladı? Hamileliğini zorlaştıran etmenler var mıydı? Doğum esnasında herhangi bir problemle karşılaşıldı mı? Doğum sonrasında eşinizin yeni hayatınıza adapte olmasını zorlaştıran etmenler var mıydı? Kısaca bahsetmiş olduğunuz gerginlik ve tahammülsüzlük durumu ne zaman başladı? Bu soruları cevapladıktan sonra ona dilerse kendisini açıklayabileceği anlatabileceği bir ortam olarak psikolojik destek almasını önerebilirsiniz.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Travma, Cinsiyet Kimliği/Cinsel Yönelim, Öz Güven Problemleri, Çocuk ve Ergen Terapisi, Bireysel/Yetişkin Terapisi, Aile Terapisi, Şema Terapi, Romantik İlişki Problemleri, LGBTİQA+ Danışmanlığı, Depresyon, Anksiyete (Kaygı) Problemleri, Boşanma Danışmanlığı, İlişki ve Evlilik Problemleri, Fobiler, Davranış Bozukluğu, Psikoanalitik/Psikodinamik Yaklaşım, Varoluşçu Yaklaşım, Duygu Odaklı Terapi

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?