Eski Anıları Hatırlama

27-01-2020 18:00

1.5 senelik bir ilişkim var ve yaklaşık 1 sene önce, eski sevgilimle olan cinsel münasebetimi hatırladığım 5 saniye süren bir an yaşadım. Hiçbir şekilde bir duygu hissetmedim. Ansızın aklıma geldi ve geçti. 1 senedir de buna benzer bir durum yaşamadım. Bu ilişkimin sorunlu olduğunu mu gösterir?

Merhaba, ben Uzman Psikolog Ayşen Arslan. Kimi zaman eskiye dair bu ya da buna benzer bir çok şey aklımıza anlık da olsa gelir ve gider. Bu geçmiş bir ilişki, görüşmediğiniz bir arkadaşınız vs birçok şeylerde olabilir ki bunu hepimiz zaman zaman yaşayabiliriz. Ancak anladığım kadarıyla bu düşünce geri planda size suçluluk duygusu yarattığı için şuan böyle düşünüyor olabilirsiniz. Bana göre önemli olan bu sürecin sonrasında neler olduğudur. Dolayısıyla sağlıksız ya da sorunlu bir ilişki demek çok doğru olmaz diye düşünüyorum. Sevgilerimle :)
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Kabul ve Kararlılık Terapisi, Öfke Kontrolü, Stres Yönetimi, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Öz Güven Eksikliği, Panik Bozukluk, Depresyon, İletişim Problemleri, Duygusal İlişki Problemleri, Aile Danışmanlığı, Çift Terapisi, Cinsel İşlev/İstek/Kimlik Sorunları, Mindfullness

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?