Eski Anıları Hatırlama

23-01-2020 04:32

1.5 senelik bir ilişkim var ve yaklaşık 1 sene önce, eski sevgilimle olan cinsel münasebetimi hatırladığım 5 saniye süren bir an yaşadım. Hiçbir şekilde bir duygu hissetmedim. Ansızın aklıma geldi ve geçti. 1 senedir de buna benzer bir durum yaşamadım. Bu ilişkimin sorunlu olduğunu mu gösterir?

Merhaba, ben Uzman Psikolog Ayşen Arslan. Kimi zaman eskiye dair bu ya da buna benzer bir çok şey aklımıza anlık da olsa gelir ve gider. Bu geçmiş bir ilişki, görüşmediğiniz bir arkadaşınız vs birçok şeylerde olabilir ki bunu hepimiz zaman zaman yaşayabiliriz. Ancak anladığım kadarıyla bu düşünce geri planda size suçluluk duygusu yarattığı için şuan böyle düşünüyor olabilirsiniz. Bana göre önemli olan bu sürecin sonrasında neler olduğudur. Dolayısıyla sağlıksız ya da sorunlu bir ilişki demek çok doğru olmaz diye düşünüyorum. Sevgilerimle :)
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Kabul ve Kararlılık Terapisi, Kısa Süreli ve Çözüm Odaklı Terapi, İş Hayatında Mobbing, Cinsel Terapi, Aile ve Çift Terapisi, Aldatma/Aldatılma, Çatışma Yönetimi, Kariyer Danışmanlığı, Stres Yönetimi, Cinsel İşlev Bozuklukları, Ayrılık/Boşanma Sonrası Adaptasyon, Cinsel Kimlik ve Yönelimler, Depresyon, Öz Güven Eksikliği

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?