Evlilik sorunu

22-06-2021 18:32

Eşimle hep kavga ediyoruz en ufak bişey de bile kavga ediyoruz kendini benden üstün görüyor hep onun dediği olacak cevap bile vermeyecekmişim ama bende cevap vermeden duramıyorum ve hep bu yüzden kavga çıkıyor napmam lazım

Merhaba; ben klinik psikolog Nusret KOÇ. Eşler arası bu çatışma, bazen taraflardan birinin kendini yetersiz hissetmesine bağlı olarak tepkisel davranışlara yol açabiliyor. Bu konuda, çatışmanın asıl kaynağını bulmak ve ona müdahale etmek gerekiyor. Kişiler ilişkide geçmiş yaşantılarına bağlı olarak kabul edilmemiş ve dışlanmış hissede biliyor. Bunu fark etmek olaya tahammül etmemizi kolaylaştırabilir. İlişkide kişilerin ruhsal sorunlarına bağlı bir sorun da yaşanabilir. Bu konuda alınacak bir terapi büyük oranda bir rahatlama sağlar. Böylece bu konudaki duyarlılığı ve mutsuzluğu gidermek , yaşamın yeniden eski güvenliğine kavuşması mümkün olabilir. Esenlikler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Psikanalitik/Psikodinamik Terapi, Çift ve İlişki Terapisi, Kıskançlık ve Güvensizlik, Aldatma Aldatılma, Cinsel Sorunlar, Ayrılık ve Terkedilme ile Başetme, Depresyon, Obsesif (Takıntı) ve Kompulsif Bozukluk, Borderline-Bipolar Bozukluk-Manik Depresif, Narsistik Kişilik, Bağımlı kişilik, Panik Atak-Anksiyete-Sosyal Fobi, Öfke Kontrolü, Öz Güven, Bağımlılık(Alkol-Madde-Kumar.., Travma (Kayıp ve Yas)

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?