Fetiş

05-10-2020 00:09

Merhabalar, benim kadınların el ve ayaklarina karsi fetisim var. Bu tedavi edilebilir mi? Bir hastalik mi? Normal mi? Insanlara aciklamaya cok utaniyorum. Ozellikle ojeli tirnaklar cekici geliyor.

Merhaba, öncelikle fetiş kavramını doğru anlamak gereklidir. Herhangi bir cinsel fantezinin fetiş olarak adlandırılabilmesi için gerekli önkoşul kişinin fetiş nesnesi olmadan cinsel uyarım yaşayıp yaşayamadığıdır. Eğer ki el/ayak bölgelerine odaklanmadan cinsel olarak uyarılamıyor durumda iseniz bu bir fetiş bozukluğu olarak adlandırılır. Bu noktada hastalık veya normal diye adlandırmak için kişinin bu konuda sıkıntı yaşayıp yaşamadığına bakılır. Eğer kişi bu fetişinden dolayı hayatının bir veya birden çok noktasında sıkıntı yaşıyorsa bu durum o zaman bir bozukluk olarak adlandırılmaktadır. Eğer ki kişi bunu sadece bir fantezi boyutunda, sadece cinsel hayatı içerisinde deneyimliyorsa ve gündelik hayatındaki düşüncelerini bu fanteziler çok sık işgal etmiyorsa herhangi bir sıkıntı yok diyebiliriz.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bilişsel-Davranışçı Terapi, Yeme Bozuklukları, MMPI, Madde Kullanım Bozuklukları ve Bağımlılık, Çocuk-Ergen Psikolojisi, İkili İlişkiler, Kaygı Bozuklukları, Depresyon, Sınav Stresi, Aile İlişkileri, Öfke Problemi, Sosyal Problemler, Beden Algısı Bozukluğu, Romantik İlişkiler, Takıntılar, Cinsel Problemler, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktive, Fobiler, Spor Psikolojisi, Öfke Kontrolü, İlişki Problemleri, Kariyer/Meslek Danışmanlığı ve Desteği

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?