Geçmişi düşünme sorunu

03.03.2020 16:27

Merhaba, ben sürekli gün içerisinde geçmişi düşünüp bana kötülük yapan insanları kendime hatırlatıp üzüntü ve stres yaşıyorum. Bunu kontrol edemiyorum. Bir bakmışım geçmişteyim ve hayal kuruyorum. bu geçmiyor bir türlü acaba ben okb miyim ? Bu bir hastalık mı ?


Rumuz: Ali Kategori: Yoğun Kaygılarım Var


Psikolog Firdevs KAYA Cevabı:


Takıntılı dusunceler, tekrar etme ıstegı, dusuncelerı hatırlatmalar ..belkıde bu dusuncelerle beslıyorsunuz kendınızı. Size kötülük yapanlar gerıde kaldı ve artık suandayız. Siz suan ıyı mısınız ? Sorularına odaklanıp kendı benlıgımıze odaklanmalıyız.
ONLİNE
Uzmanlık Alanları

10 yıllık mesleki deneyimAşk ilişkileri, Romantik ilişkiler, Aile danısmanlığı, Eğitim danışmanlığı, Kariyer planlama, Kardeş Kıskançlığı, OKB, Obezite, Anne Baba Tutumları, Tuvalet Eğitimi, Beslenme Bozuklukları, Çift Terapisi, Çocuklarda Davranış Değiştirme, Yetersizlik duygusu, Hamilelik, Loğusa psk., Stres ve Kaygı Bozuklukları, Ölüm Korkusu, Uyku Bozuklukları, Öfke Kontrolü, Anksiyete Bozukluğu, Depresyon, Erteleme, Yalan söyleme, Travma, Baş etme, Yas, Çocuk ve Ergen Psikolojosi, Boşanma, Aldatma ve Aldatılma, Yaşam Koçluğu, Evlilik Danışmanlığı., İlişki Danışmanlığı, Evlilik Öncesi Danışmanlık, Negatif tutumlar, Floortime, Oyun terapisi, DenverII, Kum oyunu terapisi, Özel Tanılı Çocuklar

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?