Güvensizlik

12-12-2020 13:37

Merhaba hiç bişeye hiç kimseye güvenemiyorum mesela bir ödev yaparım ve daha iyi bilen birine sorarım, doğru yaptın dese bile yanlış gibi gelir emin olamam bi türlü ve o içimi kemirir doğru değilse diye. Sizce bu psikolojik bir rahatsızlık mı ve nasıl kurtulabilirim?

Merhaba, gündelik yaşamımızda bizim için zorlayıcı olabilen konuların hepsinin temelinde illa ki bir rahatsızlık yatmak zorunda değildir. Düşünce şekillerimiz, şimdiye kadarki tecrübelerimiz, nasıl bir aile içine doğduğumuz gibi birikimlerimiz de sorun yaşadığımız pek çok konunun temel nedeni olabilir. Güvensizlik olarak tanımlamış olduğunuz şikayetinizi uzman işbirliğinde ele alıp, düşünce şeklinizi ve zihin yapınızı yargısız bir şekilde gözlemleme yoluna gidebilirsiniz.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

ISST Uluslararası Şema Terapi Birliği, Şema Psikoterapisti, Şema Terapi, Mod Terapi, Kişilerarası Nörobiyoloji, Bilişsel Davranışçı Terapi, Mindfulness, Kısa Süreli Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Kaygı Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Kriz ve Travma, Şiddetsiz İletişim, Duygusal İlişkilerde Çatışmalar, Stres Yönetimi

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?