HIZLI GİDEN ARABALARA BİNEMEME

13-01-2023 12:27

Merhabalar benim şöyle bir sorunum var;Bir arabaya bindiğimde eğer aracı çok hızlı kullanıyorsa sürücü yüksek hızda örneğin 120-160 km ile giderse tutulup geriliyorum,hızlı olan hiçbirşeye binemiyorum ölüm veya kaza korkum yok öyle bu birşey değil bu durumu nasıl aşabilirim yardımcı olurmusunuz?

Merhabalar, hız korkusunu aşabilmek için Bilişsel Davranışçı Terapi etkili olacaktır. Terapi kapsamında aşamalı maruz bırakma fobinizi yenmenize yardımcı olur. Aşamalı maruz bırakma yönteminde öncelikle hız içeren sahnelerle başlayıp zamanla daha farklı yöntemler kullanılarak terapiniz planlanabilir. Kaygınızı azaltmak amacıyla nefes egzersizleri, gevşeme egzersizleri ile destek olunabilir.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Depresyon, Bipolar Bozukluk, Yeme Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Somatizasyon Bozuklukları, Panik Bozukluk, Fobiler, Kişilik Bozuklukları, Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), Öz Güven Problemleri, Uyku Bozuklukları, İletişim Problemleri, Romantik İlişki Problemleri, Motivasyon Problemleri, Bireysel/Yetişkin Terapisi, Çift Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?