Haksızlıga ugradim ne yapmaliyim?

10-12-2020 11:47

Merhaba. Bekarım. Hayatımda bir erkek arkadasim var ve evlilik dusunuyoruz. Ancak 3. Şahis olarak sevgilimin ablasi tarafindan haksizliga ugradim. Ablasi Bana haketmedigim hakaretlerde bulundu. Sanirim kardesini kaybetme korkusu Ya evlenincede boyle sorunlar olursa nasil baş edebilirim.

Yaşantıları kendi anlayışımıza göre yorumlarız. Dolayısıyla hakaret olarak tanımladığınız ifadeler belki gerçekten insan onurunu zedeleyen hakaretlerdir belki de sizi çok fazla öfkelendiren, öfkelendirdiği için de daha yaralayıcı algılamanıza neden olan söylemlerdir. Bu ayrımı şu aşamada yapmak pek mümkün değil gibi görünüyor. Fakat her iki olasılıkta da sizin hakaret olarak algıladığınız söylemlere karşı nasıl hissettiğiniz, nasıl tepki verdiğiniz önemli.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

ISST Uluslararası Şema Terapi Birliği, Şema Psikoterapisti, Şema Terapi, Mod Terapi, Kişilerarası Nörobiyoloji, Bilişsel Davranışçı Terapi, Mindfulness, Kısa Süreli Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Kaygı Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Kriz ve Travma, Şiddetsiz İletişim, Duygusal İlişkilerde Çatışmalar, Stres Yönetimi

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?