Hatalarımdan Pişmanım

19-04-2021 19:06

Üniye kadar sürekli yalan söylüyordum ama başka şehre taşndık 3 yıl oldu ama ben hala okul bitince yaşadığım şehre döndüğümde o insanlarla karşılaşırsam nasıl yüzleşirim diye düşünüp korkuyorum. Çok pişmanım ama çözümünü de bulamıyorum intihar etmeyi bile düşünüyorum.

Merhaba, Ben Klinik Psikolog/Aile Danışmanı Gözde KIRATLI Geçmişte sizin yalan söylemeye iten hangi ihtiyacınızsa bunu daha işlevsel yollardan karşılamamanın ya da karşılanması güçse bile bununla kalabilmeyi yaş aldıkça öğrendiniz. Geriye dönüp baktığınızda hatalarınızdan ders çıkarabilmek, varda telafisini yapabilmek özsaygımızı arttırır, değerlerimizin oluşmasına yardımcı olur. Yaşadığımız bir sorunla ilgili olarak çözümsüz kaldığımız ve bunu tolere edemeyeceğimizi düşündüğümüz durumlarda intihar düşüncesi akla gelir. Ancak çözüm yolları ele alındıkça, kendinize şefkatle yaklaştıkça sorunun açtığı yaralar yavaş yavaş iyileşmeye başlar. Bunu bazen tek başınıza başaramayabilir, aynı kısır döngüde yol almaya çalıştıkça çaresiz kalabilirsiniz. Konuyla ilgili bir uzmandan destek almanızda fayda var.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Yetişkin Psikoterapisi, Çift Terapisi, Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Vajinismus, Bipolar Bozukluk, Panik Atak Bozukluğu, Sosyal Anksiyete Bozukluğu, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Depresyon, Ayrılık ve Boşanma Danışmanlığı, Yas Danışmanlığı

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?