Her Şeyi Kafama Takıyorum

06-04-2022 19:26

İleri de yaşanacak olan (askerlik, evlilik, iş) olayları kafama takıyorum. Küçük bir olay bile olsa kafamda büyüyor. Birde sevgili konularını ailem ile konuşurken utanıyorum. Arkadaşlar ile olmuyor. Bazen sorarlar var mı diye. Ben olsa bile yok derim. O tarz konuları onlarla konuşurken utanıyorum.

Merhaba. Geleceğe yönelik deneyimleyeceğiniz, deneyimleme ihtimaliniz olan olayları düşünürken hangi duyguları deneyimliyorsunuz? Bunları ne sıklıkla düşünüyorsunuz, bu düşünceler gündelik yaşantınızı ve davranışlarınızı nasıl etkiliyor? Bunları düşünmeniz neye hizmet ediyor, bunları düşünerek nereye varmaya çalışıyorsunuz? Yazdıklarımı, bu soruların cevaplarını keşfetmeye çalışmanın sizin ve içinde bulunduğunuzu bahsettiğiniz süreç için kıymetli olacağını düşünüyorum. Ayrıca, romantik ilişkileri aile ve arkadaşlarla konuşurken ne olacağını düşünüyorsunuz? Konuşursanız ne olabilir? Bunları paylaşırken utanç duygusu deneyimlediğinizi ifade etmişsiniz, bu duyguyu kabul etmek ve bu duygunun hangi düşüncelerle birlikte geldiğini anlamaya çalışmak önemli. Biraz bunları düşünebilir, anlamlandırmaya çalışabilirsiniz. Bu süreçte bir uzmandan destek almanız da keşfetmeniz ve anlamlandırmanız için değerli olacaktır. Sevgiler.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Duygusal İlişki Problemleri, Depresyon, Panik Bozukluk, İlişkisel Problemleri, Öfke Kontrol Problemleri, Şema Terapi

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?