Hiçbir şey yokken neden böyle hissettim?

11-06-2021 05:34

Bir gün aniden geçmişte bir yanlış yaptığım hissine kapıldım. unuttuğum birşeyi hatırlamış gibi. Bir şeyi yaptım mı yapmadım mı, bir düşünce miydi yoksa yaşandı mı sorgulamaya başladım emin olamıyorum. Aslında ne hatırladım bilemiyorum. Nette sahte anı, okb diyor. Bu nedir neden böyle hissettim?

Merhaba; ben klinik psikolog Nusret KOÇ. Yaşadığınız durum; geçmişe yönelik bir emin olamama ile giden bir takıntılı yaşantıyı akla getiriyor. Bu; oldu mu?, olur mu? şeklinde olabilir. Emin olmak mümkün olamıyor. Emin olmamaya tahammül göstermek güçleşiyor. Kişinin ruhsallığındaki istenmeyene, tehditkar olana karşı bir önlem gibidir.Terapi ile bu konudaki duyarlılığı ve mutsuzluğu gidermek , rahatlamak ve yaşamın yeniden esnekliğe kavuşması mümkün olabilir. Esenlikler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Psikanalitik/Psikodinamik Terapi, Çift ve İlişki Terapisi, Kıskançlık ve Güvensizlik, Aldatma Aldatılma, Cinsel Sorunlar, Ayrılık ve Terkedilme ile Başetme, Depresyon, Obsesif (Takıntı) ve Kompulsif Bozukluk, Borderline-Bipolar Bozukluk-Manik Depresif, Narsistik Kişilik, Bağımlı kişilik, Panik Atak-Anksiyete-Sosyal Fobi, Öfke Kontrolü, Öz Güven, Bağımlılık(Alkol-Madde-Kumar.., Travma (Kayıp ve Yas)

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?