İç Hastalıklar ve Psikoloji Sebepler

25-03-2022 11:34

Ben adrenal yetmezlik hastasıyım. Bir seminerde hastalıkların psikolojik sebeplerden etkilendiğini öğrendim. İlaç tedavisi görüyorum ancak psikolojik destek ile hastalığı düzeltmek mümkün müdür? Psikolojik tedavi ile ne kadar düzeltebiliriz ? Yardım alabilceğim bir psikolog önerebilir misiniz ?

Merhabalar. Öncelikle evet bazı hastalıkların psikolojik sebepleri vardır. Ama bunu doğrulayacak kişi hekimdir. Hekiminiz, hastalığınızın psikolojik sebebi olduğunu da söyler ve psikolojik destek almanızın iyileşme açısından yararlı olacağını belirtir ise psikolojik destek ile hastalığı düzeltmenin mümkün olduğunu düşünebiliriz. Hekim görüşü bu konuda mutlak doğrudur. Önce hekiminize danışmanızı öneririm. Eğer hekiminiz fayda sağlayacağını belirtirse benden de destek alabilirsiniz.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Yetişkin Terapisi, Çocuk ve Ergen Terapisi, Oyun Terapisi, Ebeveyn Danışmanlığı, Panik Bozukluk, Kaygı Bozuklukları, Depresyon, Öfke Sorunları, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Yeme Bozuklukları, Öz Güven ve Kişilerarası Problemler, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Kekemelik, Sınav Kaygısı

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?