İç sıkıntısı

31-01-2022 10:19

Bazen sebepsizce içim daralıyor ve sanki hata bir şey yapmışım da unutmuşum gibi hissediyorum fakat bu huzursuzluk hissine bir neden bulamıyorum, iç sıkıntıma sürekli bir sebep arıyorum.

Merhaba, bedensel veya duygusal tepkilerimiz sebepsiz yere var olmazlar. O esnada aklınızdan geçen düşünceler buna neden olabilir. Bu düşünceler bazen çok hızlı bir şekilde aklınızdan geçtiği için yakalamakta zorluk çekebilirsiniz. Bu nedenle de bir şey düşünmediğinizi ifade edebilirsiniz. Öncelikle bu sıkıntıları yaşadığınız anda aklınızdan neler geçtiğini yakalamaya çalışabilirsiniz. Bunu günlük hayatınızda ne kadar sık yaparsanız hızlı geçen düşünceleri yakalama becerinizde gelişmiş olacaktır. Diğer açıdan baktığımızda ise sebep aramanız ve bulamamanız iç sıkıntınızı daha da arttırmakta, artan iç sıkıntınızın yine sebebini aramaya çalışmaktasınız. Bu kısır döngü sizi ele geçirmiş olmaktadır. Bunu fark etmeniz sizi biraz olsun rahatlatacaktır. Başa çıkamadığınız durumda benden ya da bir başka uzmandan da destek alabilirsiniz.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Yaygın Kaygı Bozukluğu, Anksiyete, Öz Güven Eksikliği, Sosyal ve İlişkisel Sorunlar, Aile İçi Çatışmalar, Travma, Yas, Dikkat Eksikliği, Panik Bozukluk, Sınav Kaygısı, Romantik İlişkiler, İletişim Problemleri, Kendini Tanıma ve Anlama

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?