İlaç degisikligi

22-03-2020 11:08

Merhaba, 3 hafta önce anksiyete bozukluğu t shisi kondu ve esmax adında bi ilaç verildi. Ama bu ilaç çok şiddetli mide bulantısı yaptı ve bıraktım. Ama yoğun kaygılarım devam ediyo... Korona virüs s b binden hastaneyede gidemiyorum.. Bu ilac ayarında kullanabileceğim başka bı öneriniz varmı?

Merhaba ben uzman psikolog Ayşen Arslan. Öncelikle bu tarz ilaçları doktor kontrolünde kullanmanız çok önemlidir. Bırakma aşamasında da doktorunuzla iletişime geçip bu durumu paylaşmanızı öneririm. Muadili bir ilaç için kendisinden bilgi almanız çok daha sağlıklı olacaktır. Şunu da belirtmek isterim ki anksiyete bozukluğu ilaç dışında terapilerle de geçebilen bir durumdur. Ancak Anksiyete bozukluğunun da kendi içerisinde aşamaları vardır.Burada bahsetmek istediğim kişinin gerçekten hikayesi dinlenmeli ve ona bir aksiyon alınmasının daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Kendinize çok iyi bakın,sevgilerimle :)
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Kabul ve Kararlılık Terapisi, İş Hayatında Mobbing, Aile ve Çift Terapisi, Aldatma/Aldatılma, Kariyer Danışmanlığı, Stres Yönetimi, Mindfulness, Sanat Terapisi, Cinsel Kimlik ve Yönelimler, Depresyon, Öz Güven Eksikliği, Anksiyete, Romantik İlişkiler, Romantik İlişkiler ve Bağlanma

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?