İnsan sevmeme

02-08-2020 01:14

21 yaşındayım ve 6 yaş büyük ablama çok düşkünüm. Kayınvalidelerinden hoşlanmıyorum. Ailemizle çok zıtlar ve sürekli annemlerle ortak hayat kurma hayallerine giriyorlar. Saygısızlık olmasın ablam üzülmesin diye içime atıyor ve kendimi sonunda ağlarken buluyorum.

Merhaba. Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla ablanız sizin için gerçekten çok değerli ve onun üzülmemesi için davranışlarınıza çok dikkat ediyorsunuz. Ablanızın kayınvalidesinden hoşlanmadığınızı belirtmişsiniz. "Ortak hayat kurma hayalleri" dediğiniz şey tam olarak nedir? Bu hayaller size aktarıldığı zaman kendinizi nasıl hissediyorsunuz ve aklınızdan ne geçiriyorsunuz? Başlıkta belirttiğiniz "insan sevmeme" durumunuz yalnızca ablanızın kayınvalidesi için mi geçerli yoksa hayatınızın diğer alanındaki kişilerle de böyle hissettiğiniz oluyor mu? İçinize attığınız duygularınız sizi olumlu veya olumsuz yönde nasıl etkiliyor? Eğer sizin deyiminizle bu ağlamalarınız, insan sevmeme durumunuz ve içinize atmanız hayatınızı olumsuz yönde çok etkiliyorsa bir uzmandan yardım alıp psikoterapi sürecinize başlayabilirsiniz.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Çocuk ve Ergen Psikolojisi, Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Aile Terapisi, Ebeveyn Danışmanlığı, Davranım Bozukluğu, Karşıt Gelme Bozukluğu, Obsesif Kompülsif Bozukluk, Sosyal Kaygı, Kaygı, Anksiyete, Depresyon, Sınav kaygısı, Ebeveyn-Çocuk İlişkileri, Ebeveyn-Çocuk İletişimi, Ergenlik Sorunları, Ergenlik Çatışmaları, İletişim Çatışmaları, Özgüven Eksikliği, Sosyal Beceri Kazanma

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?