İstemsiz cinsel düşünce

04-08-2019 16:30

İyi günler hocam. Ben 15 yaşındayım ve sık sık gelen cinsel düşüncelerden rahatsız oluyorum. Ö Örneğin karşı cins gördüğümde sık sık "istemsizce" cinsel düşünceler aklıma geliyor. Bu düşüncelerden nasıl kurtulabilirim??

Merhabalar, 15 yaşında cinsel düşüncelerin istemsizce aklınıza gelmesi bir noktaya kadar normaldir. Çünkü vücudunuzda ergenlikten dolayı bazı hormonal değişimler meydana gelmektedir. Bu düşünceleriniz aklınıza geldiğinde topluluk icerisindeyseniz dikkatinizi dağıtacak başka aktivitelere yönelmeniz bu dürtüleri gecistirebilir. Kendi başınızayken bu düşünceler aklınıza geldiğinde kendinize ve başkalarına zarar vermeyecek şekilde cinselliği keşfetmeniz sağlıklı olacaktır.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bireysel Terapi, Panik Atak, Depresyon, Panik Bozukluk ve Agorafobi, Stres ve Kaygı Bozuklukları, Sosyal Kaygı, Eğitim danışmanlığı, Kariyer planlama, Mobbing, Çalışma Psikolojisi, OKB, Anne Baba Tutumları, Otizm, Özgül Öğrenme Güçlüğü, Down Sendromu, Bedensel Engelli Psikolojisi, Çocuklarda Davranış Değiştirme, Öfke Kontrolü, Erteleme, Travma Sonrası Stres Bozuklukları, Baş etme, Çocuk ve Ergen Psikolojisi, Negatif düşünce ve davranışlar, Bilişsel Terapi, Davranışçı Terapi

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?