KORKU

13-10-2020 00:21

Kırılmaktan, kandirilmaktan korkuyorum. Bir ilişkim var 5 yıllık. Sürkli olmamş şeylri ya olursa diye düşünp kendimi üzüyorum. Insanlar hakkıda hep yalan söylediklerini düşünyorum. Bunu aşmak istiyorum bu beni etkiliyor ve bu insanlarla ilişkilerime yansıyor. Tavsiyelerinz neler ?

Öncelikle bu korkunuzun kaynağını keşfedebilmeniz önemli. Neler bu korkuya sebep olmuş olabilir? Bu korkunun işlevi ne benim hayatımda? gibi soruları kendinize yönlendirebilirsiniz. Daha sonra da bu korkunun şu an için gerçekliğini ve geçerliliğini test etmeniz bu durumun ilişkilerinize ya da sosyal hayatınıza yansımaması açısından önemli olabilir. Yalan söyledikleri düşüncesi aklıma geldiğinde hemen o düşünceye kendimi teslim etmektense bu durum için o düşüncenin gerçekliğini test etmeliyim. Objektif bir şekilde o düşüncenin o olay için gerçekliğini irdelemek ve geçersiz olduğunu fark ettiğinizde kendinize alternatif bir düşünce yaratabilmek bu aşamada size iyi gelebilir.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Depresyon, Kaygı Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Öfke Kontrolü, Yetişkin Bilişsel Davranışçı Terapi, Kişisel ve Aile İlişkileri Sorunları, Fobiler, Panik Bozukluk, Takıntılar, Stresle Başa Çıkma Becerilerini Geliştirme, İletişim Becerileri, Duygu Düzenleme, Yeme Bozuklukları, Sınav Kaygısı, Ergenlik Dönemi Sorunları, Uyum Sorunları, Sosyal Problemler, Bağımlılık

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?