Kalp krizi ölüm korkusu nefes kesilmesi

13-08-2022 19:39

Aniden nefesim kesiliyor korkuyorum ve bir ortama girince heyecanlanıyorum sürekli elimle kalbimi takip ediyorum nabzımı kontrol ediyorum çok heyecanlanıyorum lütfen yardımcı olur musunuz?

Merhabalar, Öncelikle eğer henüz gitmediyseniz ilk olarak bir kalp doktoruna muayene olmanızı ve fiziksel olarak bir problem olup olmadığını öğrenmenizi öneririm. Akabinde eğer fiziksel olarak bir sıkıntı ile karşılaşılmazsa kısa süre içinde terapiye başladığınız takdirde bu sıkıntınızın nedenine ulaşıp üstesinden gelebiliriz. Geçirdiğiniz bu ataklar sırasında nefesinizi kontrol etmeye çalışarak; yavaş bir şekilde nefes alıp verirken içinizden sayı saymanız sakinleşmenize yardımcı olacaktır. Detaylı bir görüşme yapmadan ve hikayenizi öğrenmeden teşhis koymak mümkün değildir, bu nedenle platformumuz üzerinden ben ya da alanında uzman diğer meslektaşlarım ile görüşmeye başlayabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Anksiyete (Kaygı) Bozukluğu, Depresyon, Konuşma Bozuklukları Terapisi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), Tükenmişlik Sendromu, Yetersizlik Duygusu

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?