Kaygı

18-12-2020 02:11

Sürekli ilişkimde iyi şeyler olurken hep o iyi şeylerin arkasından kötü şeyler olucakmış gibi örneğin beni aldatıcak gibi hisler geliyor bunu en çokta sevildiğimi hissettiğim zamanlarda yaşıyorum.Bunun sebebini küçükken babamın annemi aldatmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Merhaba. Kurmuş olduğunuz sebep-sonuç ilişkisi oldukça akla yatkın gibi geliyor. Sevildiğimizi, sevilebilir biri olduğumuzu hissettiğimiz zamanların ardından kötü bir şey yaşanacağına yönelik düşünceleri öğrendiğimiz bir çocukluk temelimiz vardır. Bu tarz çarpıtılmış düşünceler her zaman gerçeği yansıtmaz. Dolayısıyla çocukluk temelinin ardından öğrenilmiş o çarpık düşünceler, şu an yetişkin sorumluluğu ile sağlıklı şekilde ele alınıp dönüştürülebilir. İyi şeylerin ardından kötülerin peşi sıra geleceği düşüncesini ele almak ve dönüştürmek için psikoterapi görüşmelerine başlamayı düşünebilirsiniz.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

ISST Uluslararası Şema Terapi Birliği, Şema Psikoterapisti, Şema Terapi, Mod Terapi, Kişilerarası Nörobiyoloji, Bilişsel Davranışçı Terapi, Mindfulness, Kısa Süreli Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Kaygı Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Kriz ve Travma, Şiddetsiz İletişim, Duygusal İlişkilerde Çatışmalar, Stres Yönetimi

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?