Kaygı/Endişe

16-12-2020 23:42

Merhaba, yaklaşık 1.5 sene önce yaşadığım özel hayatımla ilgili bir psikolojik travma hala devam etmekte. Geçmiş veya geleceğimle alakalı her an herhangi birinin bana bir itiraf, kumpas, yalan beyan vb kötülükler yapacağı düşünecesini atamıyorum. Aklıma binlerce risk ve binlerce tehlike geliyor.

Merhaba. Yaşadığımız yıpratıcı olayların üzerimizde yarattığı ızdırap uzun süredir devam ediyor olabilir. Psikoterapi görüşmelerine başlamaya karar verirseniz bu olay da ele alınacak gündemlerden biri olacaktır. Yaşadığınız olayın tetiklemiş olabileceği kaygılarınız sağlık, ilişkiler gibi yaşamın pek çok alanına yayılmış olabilir. Sürekli yaşanılan ve yaşamın genel konularına yayılmış bir kaygı söz konusuysa; yorgunluk, huzursuzluk, dikkatsizlik gibi yakınmalarınız varsa psikoterapi kendiniz için atacağınız iyi bir adım olabilir. Sevgiler.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Şema Terapi, Mod Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Mindfulness, Kısa Süreli Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Kişilerarası Nörobiyoloji, Kriz ve Travma, Şiddetsiz İletişim, Duygusal İlişkilerde Çatışmalar, Hedef Belirleme, Motivasyon, Pozitif Düşünce, Stres Yönetimi, Etkili Öğrenme Becerileri, Sınav Kaygısı

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?