Kaygımı okb mi

29-06-2021 02:54

Benim kanser olma korkum var ve vücudumun her yerini kontrol ediyorum bakıyorum baktikca normal olan yerler bile gozume hastalikli gibi gorunuyor bu saatlerimi alıyor bilişsel davranış terapisi aldim faydası olmadi ilac da kullandim zaman zaman iyilik durumlarim oldu ne yapilabilir

Merhaba; ben klinik psikolog Nusret KOÇ.Bedeninizde öldürücü (kanser) bir hastalığın tehdidini hissedip, tıbbi olarak yapılan tetkiklerde buna rastlanmaması ya da hekimin "sizin bedensel bir sorununuz yok." demesine rağmen hastalığın varlığını düşünme eğilimi "hipokondryasis" denilen kaygılı bir ruhsal sorundan bahsediyorsunuz. Bedenle bu aşırı kaygılı uğraş yorucu ve yıpratıcı olur. Kişinin ruhsal gelişiminde ihtiyaç duyduğu desteği (yanıtı) alamadığı durumlarla ilişkilenebilen bu durum, destekleyici bir terapide öteki ile güvenli bir ilişkinin sağlanarak ele alınması gerektirir. Esenlikler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Psikanalitik/Psikodinamik Terapi, Çift ve İlişki Terapisi, Kıskançlık ve Güvensizlik, Aldatma Aldatılma, Cinsel Sorunlar, Ayrılık ve Terkedilme ile Başetme, Depresyon, Obsesif (Takıntı) ve Kompulsif Bozukluk, Borderline-Bipolar Bozukluk-Manik Depresif, Narsistik Kişilik, Panik Atak-Anksiyete-Sosyal Fobi, Öfke Kontrolü, Öz Güven, Bağımlılık(Alkol-Madde-Kumar.., Travma (Kayıp ve Yas)

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?