Kendimden vazgeçmiş gibi hissediyorum.

04-05-2021 15:06

Şuan home office çalışıyorum ve yalnız yaşıyorum.Evden çok az çıkıyorum.Hayatın akıp gittiğini ve yakalayamadığımı düşünüyorum.Günlerim çok boş geçiyor.Kendim için birşey yapmaya asla motivasyonum yok.Öz bakımımı bile yapmaya üşenir hala geldim adeta kendimden vazgeçmiş gibiyim.

Merhabalar, ben Psikolog Naciye Usta. Bir yılı aşkındır devam eden Pandemi sürecinde ortaya çıkan psikolojik tepkiler aşırı korkudan hayata karşı kayıtsızlığa kadar giden bir çeşitlilik gösterebilmektedir. Bu dönemde oluşan psikolojik etkiler kısa süreli olmakla birlikte şiddetli ve kalıcı ruhsal etkilere de yola açabilmektedir. Pandemi ve şu an devam etmekte olan tam kısıtlama sürecinde fiziksel ve sosyal kısıtlılıklar ruh sağlığı üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır. Sizin dışarıda hayatın akıp gittiğini ve sizin bunu yakalayamadığınızı hissetmeniz salgının ruhsal etkileri arasında yer alan sosyal ağların ve kişiler arası ilişkilerin zayıflamasından kaynaklı olabilmekle birlikte yalnız yaşamanız bu durumu sizin için daha zor kılmış olabilir. Pandemi ve tam kapanma sürecinde sosyal bağlantılarımızı devam ettirmek, ailemiz, yakınlarımız ve arkadaşlarımız ile iletişim içinde olmak ve baş edemediğimiz noktada profesyonel bir destek alarak duygularımızı paylaşmak içinde bulunduğunuz süreci daha kolay atlatmanıza yardımcı olmakla birlikte sizin için motivasyon sağlayacaktır. Sevgilerimle.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Yetişkin Psikoterapisi, Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Kaygı Bozuklukları ve Panik Atak, Evlilik ve Çift Terapisi, Cinsel Terapi (Vajinismus), Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi, Yeme Bozuklukları ve Beden Algısı, Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, İlişki Problemleri ve Aldatma/Aldatılma, Travma Sonrası Stres Bozukluğu ve EMDR, İletişim ve Öz Güven Problemleri, Mobbing, Yetişkin ve Çocuk Ergen Bilişsel Davranışçı Terapi, Çocuk ve Ergenlerde Cinsel Gelişim, Motivasyonel Görüşme ve Bağımlılık, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?