Kendimden vazgeçmiş gibi hissediyorum.

04-05-2021 15:06

Şuan home office çalışıyorum ve yalnız yaşıyorum.Evden çok az çıkıyorum.Hayatın akıp gittiğini ve yakalayamadığımı düşünüyorum.Günlerim çok boş geçiyor.Kendim için birşey yapmaya asla motivasyonum yok.Öz bakımımı bile yapmaya üşenir hala geldim adeta kendimden vazgeçmiş gibiyim.

Merhabalar, ben Psikolog Naciye Usta. Bir yılı aşkındır devam eden Pandemi sürecinde ortaya çıkan psikolojik tepkiler aşırı korkudan hayata karşı kayıtsızlığa kadar giden bir çeşitlilik gösterebilmektedir. Bu dönemde oluşan psikolojik etkiler kısa süreli olmakla birlikte şiddetli ve kalıcı ruhsal etkilere de yola açabilmektedir. Pandemi ve şu an devam etmekte olan tam kısıtlama sürecinde fiziksel ve sosyal kısıtlılıklar ruh sağlığı üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır. Sizin dışarıda hayatın akıp gittiğini ve sizin bunu yakalayamadığınızı hissetmeniz salgının ruhsal etkileri arasında yer alan sosyal ağların ve kişiler arası ilişkilerin zayıflamasından kaynaklı olabilmekle birlikte yalnız yaşamanız bu durumu sizin için daha zor kılmış olabilir. Pandemi ve tam kapanma sürecinde sosyal bağlantılarımızı devam ettirmek, ailemiz, yakınlarımız ve arkadaşlarımız ile iletişim içinde olmak ve baş edemediğimiz noktada profesyonel bir destek alarak duygularımızı paylaşmak içinde bulunduğunuz süreci daha kolay atlatmanıza yardımcı olmakla birlikte sizin için motivasyon sağlayacaktır. Sevgilerimle.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Yetişkin Psikoterapisi, Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Kadın Cinsel İşlev Bozukluğu, Evlilik ve Çift Terapisi, Panik Bozukluk, Yeme Bozuklukları, Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Duygusal İlişki Problemleri, Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), EMDR, İletişim Problemleri, Öz Güven Problemleri, Mobbing, Öfke Kontrol Problemleri, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?