Kendimi sevmemek ve sinir

22-06-2021 20:05

Merhabalar, kendimi hiç sevmiyorum, hiç önemsemiyorum hasta oluyorum iyileşmek için çabalamıyorum. Ayrıca sinir sorunum var, çok sinirlenince kafama yumruklar atıyorum. Ne yapabilirim?

Merhaba; ben klinik psikolog Nusret KOÇ. Yaşadığınız durum; kendinizi değersizlik bulmak ve hayat karşısında yetersizlik hissetmek şeklinde oluyor. Olumsuz yaşantılar karşısında öfkenizi kendinize yöneltiyorsunuz.Bazen dışsal zorlayıcı yaşantılar bazen de ruhsal bir kayıp hayatla ilişkimizi sarsabilir. Ruhsal olarak çökkün ve kaygılısınız ve buna anlam veremiyorsunuz. Özgüveni onarmak, yaşama anlam kazandırmak ve suçlayıcı, cezalandırıcı yanımızın bize getirdiği ceza ve yüklerden kurtulmak gerekiyor. Bu konuda yapılacak destekleyici bir terapi ile rahatlama sağlanabilir. Böylece yaşanabilir hayat mümkün olabilir. Ortalama 10-15 seanslık bir terapi önemli bir değişim sağlar. Esenlikler dilerim.
ONLİNE
Uzmanlık Alanları

Duygusal İlişki Problemleri, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Depresyon, Kişilik Bozuklukları, Bipolar Bozukluk, Psikanalitik Terapi, Öfke Kontrol Problemleri, Öz Güven Problemleri, Yas Danışmanlığı, Somatizasyon Bozuklukları

HEMEN SEANSA BAŞLA
RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?