Kıskançlık

23-04-2021 01:02

Merhaba, erkek arkadaşımı elimde olmadan kıskançlık yaparak bunaltıyorum, farkındayım ama engel olamıyorum ne yapmam gerekir ?

Merhaba ben Klinik Psikolog Zeynep Meltem Torun. İlişkilerde sağlık sınırlar belirlemek ilişkinin sürekliliği ve kalitesi için oldukça önemlidir. Sorunun farkında olmanız problemi çözmek için attığınız en büyük adımlardan biri. Bu noktada kıskançlığın kaynağı, altında yatan olası kaygılar, bağlanma biçimi gibi nedenleri keşfetmek önemlidir. Daha sonra kıskançlığın doğal ve doğru ifadesi üzerine çalışabilir. Uzman desteği almayı düşünebilirsiniz. Yine bir kendi kendine yardım kitabı olan "Birlikte İyi Hissetmek"i size öneebilirim. Sağlıkla günler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Travma ve Yas, Kaygı Bozuklukları, Fobi, İkili İlişkiler, Çözüm Odaklı Terapi, Pozitif Psikoloji, Duygudurum Bozuklukları, Stres Yönetimi, Yetişkin Psikoterapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Sağlık Anskiyetesi Bozukluğu, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Panik Atak Bozukluğu, Sosyal Fobi, Özgül Fobi, Depresyon, Bipolar Bozukluk, Beden Dismorfik Bozukluğu, Sınav Kaygısı, Öfke Kontrolü, Gelişimsel Sorunlar, Davranış ve Uyum Sorunları, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Ebeveyn Danışmanlığı, Romantik İlişkiler, Ayrılık ve Boşanma Danışmanlığı

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?