Kizim Aneroksiya hastasi

06-10-2020 19:25

karantina döneminde kilo verdi.19 yaşında.38 kilodan 42 kiloya ulaştı.Dahiliye,diyetisyen ve psikiyatriye gittik.Kan değerleri normal.P.T ile çalışıyor.7 aydir regl olmuyor.bunun icin destek aliyoruz.Problem şu ki onun yüzü gülmüyor.Bir psikolog kizima yardimci olabilir mi?

Merhaba, geçmiş olsun. Anoreksiya nervoza yeme bozuklukları arasında geçmişi en eskiye dayanan bozukluklardan biridir. Anoreksiya nervoza'da kişinin en temel kaygısı en ufak bir kalori almanın oldukça yıkıcı olduğunu düşünmesidir ve yediği besinlerin onu şişmanlattığını gerçekten de hissetmesidir. Bu hissiyat doğrultusunda kişi için 100 gram gibi ufak bir miktar kilo almış olmak oldukça yıkıcı bir şeydir. Anoreksiya tedavi edilmezse vücutta oldukça kalıcı hasarlar bırakabilir ve hatta ölüme kadar giden noktalara ulaşabilir. Anlaşıldığı üzere Anoreksiya Nervoza'da kişinin beden algısı ve kiloya karşı olan düşünceleri oldukça gerçekten kopuk ve yanlıştır. Bu noktada kişinin beden algısına karşı olan hatalı inançları yıkılmalıdır. Tıbbi yardımın yanında psikolojik destek de bu süreçte kesinlikle olmalıdır.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bilişsel-Davranışçı Terapi, Yeme Bozuklukları, MMPI, Madde Kullanım Bozuklukları ve Bağımlılık, Çocuk-Ergen Psikolojisi, İkili İlişkiler, Kaygı Bozuklukları, Depresyon, Sınav Stresi, Aile İlişkileri, Öfke Problemi, Sosyal Problemler, Beden Algısı Bozukluğu, Romantik İlişkiler, Takıntılar, Cinsel Problemler, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktive, Fobiler, Spor Psikolojisi, Öfke Kontrolü, İlişki Problemleri, Kariyer/Meslek Danışmanlığı ve Desteği

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?