Kusmamak için çok az yiyorum

24-03-2019 20:02

Yaş 23. Kusacağımı hissettiğim anda evi birbirine katıyorum. Herkes başımda bu işin bitmesi için yardım etmeye çalışıyor. En son olduğunda kendimi o kadar sıkmışım ki bayıldım. Bu yüzden doymadan kalkıyorum. Dolayısıyla çok fazla zayıflıyorum.

Merhaba öncelikle bu mide bulantısının fizyolojik bir nedeni var mı onu araştırmak gerekir. Önce bir dahiliye uzmanına görünün daha sonrasında fizyolojik bir neden çıkmazsa psikolojik olduğunu düşünürüz ve ona göre tedavi yöntemi oluşturulabilir. Bu gibi durumların psikolojik açıdan biraz daha derinlerine inmek gerekir. Bir kere deneyimlediğiniz rahatsızlık veren his daha sonrasında tekrar olacakmış düşünceleri ile beklenti anksiyetesine dönüşebilir ve kişi her yemekten sonra böyle olacakmış inancı geliştirir. Bunları psikolojik açıdan değerlendirmek ve bir tedavi planı oluşturmak lazım. Tedavinizi aksatmamanızı öneririm.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Cinsel İşlev Bozuklukları, Aile ve Çift Terapisi, Kaygı Bozukluğu, Panik Atak, Depresyon, Yetişkin Psikolojisi, Bilişsel Davranışcı Terapi, Beden Algı Bozukluğu, Boşanma Adaptasyonu, Bireysel Terapi, Sınav Kaygısı, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Yeme Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, OKB, Hiperaktivite, Ayrılma Anksiyetesi, Panik Bozukluk, Sosyal Fobi, Fobiler, Şema Terapi, Karamsarlık, Unutkanlık, Kişilik Bozuklukları

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?