Narsist biri iyileşir mi?

08-09-2022 08:45

6 senelik erkek arkadaşımda narsist kişilik bozukluğu olduğunu anladım. Kendisiyle görüştüm ve çözüm önerisi istedi. Terapi alması gerektiğini söyledim. Bu bozukluğa sahip birisi iyileşir mi? Online terapi görmesi işe yarar mı?

Merhaba, Öncelikle böyle bir düşünceniz var ise ilk yönlendirme psikiyatristlere yapılmalı. Tanıyı koyabilecek ve devamında yönlendirmesini yapacak uzmanlarımız onlardır. Uzman görüşünde sizinle aynı yönde olduğu zaman terapiye yönlendirmesi olacaktır ve tabiki danışan terapilere direnç göstermeyip devam edebilirse farklılılaşmalar olacaktır. Online terapi yine terapi olacağından pek tabi etkili olacaktır. Tek önemli şey direncin olmaması ve şu kadar zamana iyileşirim gibi bir kısıtlama getirilmemesi.. Söz konusu kişilik bozuklukları olduğunda çalışma süreleri uzayabiliyor.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Kişilik Bozuklukları, Duygusal İlişki Problemleri, Ölüm ve İntihar Düşünceleri, Travma, Depresyon, Yeme Bozuklukları, Stres, Öz Güven Problemleri, Cinsel İşlev/İstek Sorunları, Somatizasyon Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Alkol ve Madde Bağımlılığı, Bipolar Bozukluk, Kariyer Danışmanlığı

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?