Ne yapmalı?

14-05-2021 19:46

Kaybetmekten çok korkuyorum. başarısız olma, beğenilmeme kaygım çok fazla. bu durumdaki öylesine söylenmiş bir söz bile intihar etmeyi düşündürüyor bana. eskiden kendimi daha çok severdim ve çok daha öz güvenli, neşeli, cesaretliydim. şimdi insanların başarısını, neşesini kıskanacak kadar çaresizim.

Merhabalar, bu bahsettiğiniz kaygılar çocukluk yaşantılarımızdan, çevremizde bizim için önemli olan kişilerin bize karşı olan bakış açıları ya da söylemlerinden kaynaklanıyor olabilir. Bu tarz yaşantılar bizde birtakım şemaların oluşmasına sebep olmuş olabilir (örn; başarısızlık, yüksek standartlar gibi). Daha önceden böyle düşünmediğinizden bahsettiğinizi görüyorum ve hayatımızda bir kırılma noktası olduğunu anlıyorum. Kırılma noktaları için farkındalık oluşturması ve şemaların çözümlenmesi ile bu durum çözümlenebilir. Konunun çözümüne giderken bir uzman desteği almak sizin için faydalı olacaktır. Sağlıcakla kalın..
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Depresyon, Anksiyete, Öfke Kontrolü, Yas, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Atak, Kişilik Bozuklukları, Uyum Problemleri, İletişim Problemleri, Beslenme ve Yeme Bozuklukları, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Sınav Kaygısı, Vajinismus, Cinsel Terapi, Aile Danışmanlığı

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?