Ne yapmalıyım

05-08-2020 08:17

Ben görücü usulü ile biriyle tanıştım. Nışanlanmadan önçe kendisi sürekli yazıp arıyordu. Kendisine rahatsız olduğum konulardan bahsettim, tek söylediği bir sorun olmadığını sadece çok çalıştığını. Ben yazmadığım süreçe ondan birşey gelmiyor, ne yapmalığım?

Anladığım kadarıyla nişanlınızın daha önceden sizinle daha çok ilgilendiğini fakat şu an yani nişanlandıktan sonra eskisine kıyasla o kadar da ilgilenmediğini düşünüyorsunuz. Bu durum kafanızda ilişkinizin gidişatıyla ilgili soru işaretleri yaratmış gibi, hatta bir sorun olduğunu düşünüyor gibisiniz. Onun bu davranışı karşısında nasıl hissediyorsunuz? Onun sizi eskisine kıyasla daha az arayıp size daha az mesaj atması sizin için ne anlama geliyor? Bunları iyice anlayıp ona aktarabilirsiniz. Örneğin, "Nişanlandıktan sonra işlerinin yoğunluğundan da olsa bana mesaj atmayıp beni daha az araman beni endişelendiriyor çünkü sen aramadığında ben aramızdaki ilişkninin kötüye gittiğini düşünüyorum, bu da beni mutsuz ediyor." gibi. Sonrasında bu konu üzerine hem nişanlınızın hem de sizin hissettikleri ve düşündüklerini ilişkinizin geleceği için konuşabilirsiniz.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Çocuk ve Ergen Psikolojisi, Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Aile Terapisi, Ebeveyn Danışmanlığı, Davranım Bozukluğu, Karşıt Gelme Bozukluğu, Obsesif Kompülsif Bozukluk, Sosyal Kaygı, Kaygı, Anksiyete, Depresyon, Sınav kaygısı, Ebeveyn-Çocuk İlişkileri, Ebeveyn-Çocuk İletişimi, Ergenlik Sorunları, Ergenlik Çatışmaları, İletişim Çatışmaları, Özgüven Eksikliği, Sosyal Beceri Kazanma

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?