Neden

06-08-2022 17:17

ailem cok baskici bana karsi ve evlendim esimde ayni sekil. bi karar verdim kimse arkamda durmuyor, onlarin istedigi gibi yasamami istiyolar, kendimi cok degersiz ve bastan basa bir hata olarak goruyorum, onceden kendime zarar veriyodum .

Merhaba, aslında hepimiz küçük yaşlarımızdan beri gördüğümüz, öğrendiğimiz ve içselleştirdiğimiz ilişkilenme şekillerimizi sonraki ilişkilerimize uyarlama eğilimindeyiz. Dolayısıyla doğduğumuz andan itibaren ebeveynlerimiz ve bakım verenlerimizle kurduğumuz ilişkilenme şekillerimiz, ileriki yaşantımızda kurduğumuz ilişkilerin (arkadaşlık ilişkileri, romantik ilişkileri, iş ilişkileri vb.) prototipi şeklindedir. Ancak bu ilişkilenme şekilleri değişmez değildir. Doğru bir terapi süreciyle bu ilişkilenme şekillerinizi değiştirebilirsiniz. Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla size “psikodinamik psikoterapi”yi önerebilirim. Özellikle kendinize yönelik düşüncelerinizin varlığı ve geçmişinizde kendinize zarar verdiğiniz davranışlarınız olduğu için psikodinamik psikoterapinin sizin için oldukça faydalı olabileceğini düşünüyorum. Psikodinamik psikoterapi kişiye, davranışlarının, düşüncelerinin, duygularının bilinçdışı kökenlerini anlamayı ve bütün bunlarla neyi amaçladığını anlama fırsatı sunar. Psikodinamik psikoterapinin nihai amacı ise terapist ile kurulan ilişkilenme biçimi sonrası kişinin kendi iç görüsünü kazanması, davranış örüntülerini yeniden düzenlemesi ve terapi sonrasında yaşantısına bu iç görü ve örüntülerle devam etmesidir.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Psikodinamik Psikoterapi, Depresyon, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Duygusal İlişki Problemleri, İletişim Problemleri, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?