Neden

17-11-2021 11:56

Şu sıralar sürekli biri var aklımda. Ama hoşlandığımdan degil her yerde ismiyle karşılaşıyorum yürürken televizyonda apartman isminde bile. Artık bu durumdan çok sıkıldım. Delirmiş olabilir miyim?

Merhaba, sadece anlattıklarınıza baktığımda yaşadığınız şey algıda seçicilik gibi duruyor. Zihninizde yer alan düşünceye odaklandığınız için zihnin aynı düşünceye yönelik algısı açıldığı için çevredeki uyaranlardan bununla örtüşen uyarana dikkat etmeye başlar. Örneğin, aklınızda kırmızı renge odaklanmayı seçin ve bir gün boyunca kendinizi gözlemleyin. Sürekli kırmızı renkteki objelerin dikkatinizi çektiğini fark edeceksinizdir. Dolayısıyla düşünceleriniz sonucu oluşan davranışlarınızın olması gayet olağan. Düşüncelerinizi irdeleyerek neden takılı kaldığınızı çözümlemenizi, ardından yerine daha sağlıklı bir düşünce yerleştirmenizi öneririm. Dilerseniz bu konuda benden ya da diğer uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Anksiyete (Kaygı) Bozukluğu, Öz Güven Eksikliği, Aile Danışmanlığı, Travma, Yas Danışmanlığı, Dikkat Eksikliği, Panik Bozukluk, İletişim Problemleri

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?