ÖFKE PATLAMASI

20-07-2020 14:36

Merhabalar, Çalışan bir anneyim. Çocuklarımın istekleri bazen beni çok zorluyor. Beni görmedikleri için aşırı ilgi bekliyorlar. Sorumluluklarım çoğu zaman beni yoruyor. Çocuklarımın isteklerine, inatlaşmalarına tahammül edemiyorum. Öfke patlamaları yaşıyorum. Nasıl üstesinden gelebilirim?

Öfkenizin ardındaki duygularınıza odaklanın. Neler bu duygular? Sınırlarınıza müdahale edilmiş gibi hissediyor olabilirsiniz. Evdeki sınırları gözden geçirin. Herkesin kendine ayırdığı, hayır diyebildiği bir süre var mı? Çocuklarınız için belli saatler oluşturup kalan zamanı kendinize ayırabilirsiniz. "Şimdi bir saat seninle oynayalım, sonra ben dinlenirken sen de tek başına oynayabilirsin." ya da " Benimle 7-8 arasında mı 8-9 arasında mı oynamak istersin" gibi cümlelerle hem kararı ona bırakıp hem de kendinize vakit ayırabilirsiniz.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Çözüm Odaklı Terapi, Duygu Odaklı Terapi, Bireysel Terapi, Aile Danışmanlığı, Çift Terapisi, Ebeveyn Danışmanlığı, Eğitim Danışmanlığı, Kariyer Danışmanlığı, Öz Güven, Sınırlar, Stresle Başa Çıkma, Psikolojik Sağlamlık, Öz Şefkat, Sınavlara Hazırlık, Kararsızlık, Problem Çözme Becerisi

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?