OKB miyim?

03-12-2018 11:40

Merhaba, bazen kendimi bile rahatsız edecek durumda takıntılarım oluyor. En ufak şeye takılıyorum ve bunu büyütüyorum görmezden gelemiyorum. Bunun bir çözümü var mıdır ne yapmam gerekir?

Merhabalar, takıntı diye adlandırdığınız durumlar, bir şeyleri temizlemek, düzgün görünmesini sağlamak gibi şeyler midir? Yoksa olan olay ve durumlar ile ilgili kafa yormalarınız, cevap bulamamalarınız şeklinde midir? İkinci durum anksiyeteye daha yakın. OKB ve anksiyete iki çok farklı durumdur.
ONLİNE
Uzmanlık Alanları

Bağımlılık, Oyun Bağımlılığı, Duygudurum Bozuklukları, Depresyon, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Özgül Fobiler, Panik Bozukluğu, Bilişsel Davranışçı Terapi, Sınav Kaygısı, Tükenmişlik, Motivasyon, İkili İlişkiler, Mükemmelliyetçilik, Agresyon (Saldırganlık), Ruminasyon (Zihinsel Geviş Getirme), Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Kişiler Arası İletişim, Gelişimsel Bozukluklar, Kişilik Testleri, Dikkat Testleri, Zeka Testleri, Tanı Koydurucu Testler, Eğitim Psikolojisi, Stres Kaynaklı Bozukluklar, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Yeme Bozuklukları

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?