Öfke Patlamaları

14-06-2021 22:47

İş dışındaki hayatıma devam ederken, işlle ilgili yapmam gereken veya yolunda olmayan bir duruma dair haber aldığımda oldukça huysuzlaşıyor ve her şeye karşı öfke duyuyorum. Yakınlarıma karşı da agresif tutumlar sergiliyorum ve sonrasında derin bir pişmanlık... Öfke beni ele geçiriyor.

Merhaba ben psk. Lidya Yılmaz, öncelikle öfkeden bahsetmek istiyorum. Öfke her insan olan bir duygudur. Öfkeyi tamamen yok etmek imkansızdır, sadece önemli olan çevreye ve kendinize zarar verici noktada ise onu dindirmeye çalışmaktır. Öfkelendiğinizde durup düşüncelerinize bakın, abartılı düşünceler geliyor olabilir. Nasıl artıyor bunu düşünmeye çalışın. Öfkeli birisinin en önemli problemlerinden birisi düşünmeden davranmasıdır. O yüzden önce düşünün neye sinirlendiğinizi, neden sinirlendiğinizi, gerçekten çok mu öfke duyulacak bir şey, bunlara bakın. Öfkenizin altında yatan nedenleri bulmaya çalışın. Gerçekten o haber mi sizi öfkelendiriyor yoksa başka bir şey mi var? Bir diğer en önemli şey nefes egzersizleridir. Öfkelendiğinizde kendinize Sakin Ol, Gevşe, gibi kelimeler söyleyip, derin nefes alıp vererek kontrol etmeye çalışın. Bunları çözebilmek adına birlikte bir yola çıkabiliriz. Sevgiyle ve sağlıkla kalın.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Çift Terapisi, Cinsel Terapi, Anksiyete (Kaygı) Problemleri, Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Bozukluk, Yeme Bozuklukları, Öfke Kontrol Problemleri

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?