Öfke durumu

16-10-2020 00:08

Merhaba , 8 yaşında bir oğlum var. 1 yaşında kardeşi var, kardeşinin olmasını çok istedi. Uzaktan eğitimde ders sırasında dersle ilgilenmiyor. Oğlumla sürekli kavga ediyoruz ve bana söylediği laflardan dolayı dövdüm. Oğlum bana karşı bağırarak ve beni suçlayarak konuşuyor.

Merhaba, Oğlunuzun kardeşi olmasından bahsetmişsiniz fakat şu an nasıl bir ilişkileri olduğundan bahsetmemişsiniz. Çocuklar için bir kardeş figürünün hayata girmesi çok sancılı bir süreçtir. Her çocuk anneyi, babayı, evi hatta oyuncakları dahi paylaşırken zor zamanlar yaşar. Bunu kabullenmeleri ebeveynlerin davranışları ile şekillenir. Bunun dışında son dönemlerde yaşanan değişikliler( korona nedeniyle) çocukları fazladan bir anksiyete haline sokmuş olabilir. Bunları bir kenara alırsak, şiddet hiç bir zaman eğitici bir yöntem olmamalıdır. Bağırma ve suçlama gibi durumlardan şikayetçi olduğunuzu duyuyorum. Çocuklar genellikle bu davranışları öğrenirler ve uygulamaya başlarlar. Bu davranışları çocuğun nerden öğreniyor olduğunu bulmak ve çocuğu o ortamın dışında bırakmak güzel bir çözüm olabilir.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Stresle Başa Çıkma Becerileri, Anksiyete, Depresyon, Uyku Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Bağımlılık, Mezuniyet Kaygısı, Sınav Kaygısı, Öfke Problemleri, Aile İlişkileri, Romantik İlişkiler, Bilişsel Davranışçı Terapi

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?