Okb

12-10-2020 16:20

Merhabalar bende okb var dua ederken aklimdan kendimle çocuklarımla eşimle ilgili beddualar geçiyor. Kabul olur diye cok kaygı duyuyorum. Böyle olunca dualarımı heo başa alıyorum. Bir de ölen insanların görüntüleri zihnime geliyor. Yatağıma yatamıyorum yastığımı silkeliyorum. Ne yapmalıyım.

Obsesyonlar, mantıksız olduğunu bilmemize rağmen davetsiz, ısrarlı, tekrarlayan fikir, düşünce ve imgelerdir. Bahsettiklerinizin çoğu dinsel takıntılar açısından ele alabileceğimiz obsesyonlar. Kompulsiyonlar ise bir obsesyona tepki olarak, takıntılı düşüncenin yarattığı kaygıyı azaltmak amacıyla yapılan, belirli kuralları olan tipik hareketlerdir. Dua ederken bedduaların aklınıza gelmesi sizde yoğun kaygıya neden olur, kaygıyı azaltana kadar dua etmeye ve beddua etmemeye devam etmeye çalışırsınız. Aslında kendimizi rahatlatmak için yaptığımız bu kompulsiyonlar zamanla obsesyonumuzu güçlendirmekten öteye geçmez. En son bilimsel araştırmalar Kognitif (Bilişsel) ve Davranışçı terapinin OKB hastalığının tedavisinde en etkin psikoterapi yöntemi olduğunu söylüyor. Bilişsel terapinin OKB hastalığını tedavi etmek için özel yöntem ve teknikleri vardır. Eğer doğru tedavi alırsanız sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Depresyon, Kaygı Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Öfke Kontrolü, Yetişkin Bilişsel Davranışçı Terapi, Kişisel ve Aile İlişkileri Sorunları, Fobiler, Panik Bozukluk, Takıntılar, Stresle Başa Çıkma Becerilerini Geliştirme, İletişim Becerileri, Duygu Düzenleme, Yeme Bozuklukları, Sınav Kaygısı, Ergenlik Dönemi Sorunları, Uyum Sorunları, Sosyal Problemler, Bağımlılık

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?