Pika sendromu

21-12-2020 22:27

Şuan 19 yaşındayım ve 7 yıldır plastik ve cam türü şeyler yiyorum ama nedenini bilmiyorum demir eksikliğim var galiba buna bağlı. hep yemiyorum daha çok birşeyler izleyince yiyesim geliyor. Sert cisimleri çiğnemeyi seviyorum nasıl kurtulabilirim öneriniz nedir acaba ?

Merhaba. Beslenme ve yeme bozukluklarından biri olan Pika Sendromu mineral-vitamin eksikliğinden besin değeri olmayan maddeleri yeme davranışı olarak tanımlanır. Bedenin eksikliğini hissettiği mineral ve vitaminleri içeren bir beslenme düzeni ile olumlu gelişme sağlanabilir. Bununla birlikte beslenme ve yeme bozuklukları obsesif kompulsif bozukluk ile bağdaşmaktadır. Bu yüzden konuyla ilgili tetkik yapıldıysa ve size uygun beslenme düzeni oluşturulmasına rağmen şikayetleriniz devam ediyorsa psikoterapi görüşmelerine başlamayı düşünebilirsiniz.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

ISST Uluslararası Şema Terapi Birliği, Şema Psikoterapisti, Şema Terapi, Mod Terapi, Kişilerarası Nörobiyoloji, Bilişsel Davranışçı Terapi, Mindfulness, Kısa Süreli Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Kaygı Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Kriz ve Travma, Şiddetsiz İletişim, Duygusal İlişkilerde Çatışmalar, Stres Yönetimi

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?