RETROALTİF KISKANÇLIK SORUNUMUZU NASIL Ç

31-05-2021 02:08

Selamlar , sevgilimle uzun zamandır bir retroaktif kıskançlık durumumuz mevcut sürekli birbirimizin geçmişinde yaptığımız şeyleri konuşup kavga edip kıskanıoruz böyle yaptın mı şöyle yaptın mı diye sorup birbirimizi üzmekten başka bir şey değil diyoruz ama durduramıyoruz Bunu nasıl aşabiliriz artık

Merhaba; ben klinik psikolog Nusret KOÇ. Retroaktif kıskançlık partnerinizin gözünde; partnerinizin geçmişindeki sevgilisi ile rekabet etme ve onun karşısında yetersiz kalma kaygıları ile ilgilidir. Bu durum sıklıkla kendinize karşı güvensiz olduğunuzda ortaya çıkar. Partnerlerden biri, yeterliliğini göstermek için geçmiş ilişkisini referans gösterme gereği duyunca diğer partner için bir tür değersizleştirme söz konusu olur. İdeal kadın veya ideal erkek arayışının bir parçası olan bu kıskançlığın terapisinde kişilerin özgüvenlerinin desteklenmesine ve geçmişteki birlikteliklerinden geriye kalan ayrılık öykülerindeki yaraların sarılmasına çalışılır. Böylece rahatlama sağlanabilir. Esenlikler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Psikanalitik/Psikodinamik Terapi, Çift ve İlişki Terapisi, Kıskançlık ve Güvensizlik, Aldatma Aldatılma, Cinsel Sorunlar, Ayrılık ve Terkedilme ile Başetme, Depresyon, Obsesif (Takıntı) ve Kompulsif Bozukluk, Borderline-Bipolar Bozukluk-Manik Depresif, Narsistik Kişilik, Panik Atak-Anksiyete-Sosyal Fobi, Öfke Kontrolü, Öz Güven, Bağımlılık(Alkol-Madde-Kumar.., Travma (Kayıp ve Yas)

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?