Rahatsız eden düşünceler

14-06-2021 16:40

Bunlara ek olarak bu aralar internet okuyarak bende borderline kişilik bozukluğu oldugunu düşünüyorum. Bu bende yogun bir huzursuzluğa sebep oluyor.

Merhabalar ben psikolog Lidya Yılmaz, aklımıza bizi rahatsız eden çok fazla düşünce gelir. Bu her insana olmaktadır. Fakat sorun olan o düşüncelere inanmak ve günlük hayatımızı etkileyecek duruma gelmesidir. Unutmayın, düşünceler gelir ve geçer. Her düşündüğünüze inanmayın çünkü her düşündüğünüz gerçek değildir. Bir tiyatro gibi düşünebilirsiniz, duruma yönelik senaryolar yazar ve onlara inanmamızı sağlar. İnandığımızda da bizi etkilemeye başlar. Ayrıca, internette okuduğumuz her şey de doğru değildir, insanları yanlış yönlendirebilir. Yaşadığınız ortak belirtiler o durumda olduğunuz anlamına gelmemektedir. Teknolojinin yararı var ise zararlı tarafları da budur. Sizi direkt sonuca yönlendirir fakat doğruluk payı da azdır. Bu sebeple bir terapi sürecinden geçerek kendinizi keşfetmeye daha doğru yollar ile başlayabilirsiniz. Sevgiyle kalın.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Çift Terapisi, Cinsel Terapi, Anksiyete (Kaygı) Problemleri, Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Bozukluk, Yeme Bozuklukları, Öfke Kontrol Problemleri

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?