Rahatsız eden düşünceler sonrası sürekli

13-06-2021 12:17

Bundan 5 sene önce OKB tanısı konulmuştu bazı takıntılarıma ek olarak yeni takımtılarım oluştu. İki buçuk yıldır süregelen bir ilişkim var fakat ilişkide sorun yaşıyorum.

Merhaba; ben klinik psikolog Nusret KOÇ. OKB (Obsesif kompulsif bozukluk); insanı üzen, endişelendiren, zihnine istemsizce gelen ve kontrol altına almakta zorlandığı birtakım düşüncelerin varlığı; saçma ya da mantıksız olduğunu bildiği halde tekrar tekrar yapmaktan kendini alıkoyamadığı tekrarlayıcı davranışları içeren bir tablodur. Kişinin kendisi, çevresi ve hayatı ile ilişkileri bozulabilir. "Çok eleştiriyorsun beni, her şey istediğin gibi olsun istiyorsun " ve benzeri diyaloglar söz konusu olabilir. Kişinin ruhsallığındaki karmaşayı düzenlemek ve rahatlamayı sağlamak, ilişkilerde sorun çıkaran konuları da azaltır.Terapi ile bu konudaki duyarlılığı ve mutsuzluğu gidermek , rahatlamak ve yaşamın esnekliğe kavuşması mümkün olabilir. Esenlikler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

16 Yıllık Mesleki Deneyim, Psikanalitik/Psikodinamik Terapi, Çift ve İlişki Terapisi, Kıskançlık ve Güvensizlik, Aldatma Aldatılma, Ayrılık ile Başetme ve İlişkiyi Düzenleme, Depresyon, Obsesif ve Kompulsif Kişilik, Borderline-Bipolar Bozukluk-Manik Depresif, Narsistik Kişilik, Panik Atak, Anksiyete, Sosyal Fobi, Öz Güven Sorunları, Travma (Kayıp ve Yas)

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?