Rahatsız eden düşünceler sonrası sürekli

13-06-2021 14:40

Bundan 5 sene önce OKB tanısı konulmuştu bazı takıntılarıma ek olarak yeni takımtılarım oluştu. İki buçuk yıldır süregelen bir ilişkim var fakat ilişkide sorun yaşıyorum.

Merhaba; ben klinik psikolog Nusret KOÇ. OKB (Obsesif kompulsif bozukluk); insanı üzen, endişelendiren, zihnine istemsizce gelen ve kontrol altına almakta zorlandığı birtakım düşüncelerin varlığı; saçma ya da mantıksız olduğunu bildiği halde tekrar tekrar yapmaktan kendini alıkoyamadığı tekrarlayıcı davranışları içeren bir tablodur. Kişinin kendisi, çevresi ve hayatı ile ilişkileri bozulabilir. "Çok eleştiriyorsun beni, her şey istediğin gibi olsun istiyorsun " ve benzeri diyaloglar söz konusu olabilir. Kişinin ruhsallığındaki karmaşayı düzenlemek ve rahatlamayı sağlamak, ilişkilerde sorun çıkaran konuları da azaltır.Terapi ile bu konudaki duyarlılığı ve mutsuzluğu gidermek , rahatlamak ve yaşamın esnekliğe kavuşması mümkün olabilir. Esenlikler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Duygusal İlişki Problemleri, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Depresyon, Kişilik Bozuklukları, Bipolar Bozukluk, Psikanalitik Terapi, Öfke Kontrol Problemleri, Öz Güven Problemleri, Yas Danışmanlığı, Somatizasyon Bozuklukları

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?