Rezil olma korkusu

22-02-2021 22:01

herhangi bir durumda yapsam iyi olacağını düşündüğüm şeyleri ya yapamazsam ya takılırsam diye çok fazla geriliyorum eğerkötü düşüncelerime karşı gelip işi yapmaya çalışırsam daha konuşmaya başlamadan geriliyorum ve terlemeye başlıyorum bir türlü bunu kendi içimde yenemiyorum ne yapmam gerek?

Bunlar sosyal ortamlarda yaşanan belli başlı sorunlardandır. Hepimize zaman zaman olabileceği gibi eğer uzun süreli ve kişinin işlevselliğini bozan bir şekilde ilerlediğinde pek çok alanda kişiye sıkıntı verir. Rezil olacağım, herkes bana bakacak, gülecek gibi düşünceler ortaya çıkar ve bu düşünceler bizim mutsuz hissetmemize neden olur, bedende buna terleyerek, gerilerek tepki verir. O zaman kaçarız ve bunlardan kaçarak kurtulmaya çalışırız. Sosyal bir varlık olduğumuzda kaçmak her zaman mümkün değildir ve kişiye yetersizlik hissettirir. Bu nedenle isterseniz kendine yardım kitaplarından edinip oradaki aktiviteleri denemeye çalışabilirsiniz, mümkünse bunları bir uzman eşliğinde denemek ve hissettikleriniz hakkında konuşmak size fayda sağlayabilir, mutlu günler, sevgiler.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

10 Yıllık Mesleki Deneyim, İlişkiler-İlişkilerimiz-İlişkileriniz, Kaygı Sorunları, Öfke Kontrolü, Yetişkin Bilişsel-Davranışçı Terapi, EMDR, Panik Bozukluk, Stresle Başa Çıkma Becerilerini Geliştirme, İletişim Becerileri, Duygu Düzenleme, Ergenlik Dönemi Sorunları, Vajinusmus, Sosyal Kaygı ve Sosyal Beceri Geliştirme, Aile ve Çift Terapisi

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?