SOSYAL FOBİK DÜŞÜNCELER

05-07-2021 09:16

Üni bittikten sonra aniden çekingen biri oldum... .Duygu ve düşüncelerimi kontrol edemez duruma geldim. Kendimi çekingen kimliğine büründürüyorum her ortamda ki gözüm kararmış gibi oluyor. Biriyle konuşsam hemen çekingenlik halim başlıyor. Bir türlü yenemedim.

Merhaba ben Klinik Psikolog Zeynep Meltem Torun. Sosyal açıdan çekinik eğilimler taşımaktan sosyal hayatın içerisinde yer bulamamaya kadar uzanan bir skalada hangi noktada olduğunuzu öğrenmek başlangıç olarak iyi bir adım olabilir. Bu noktada taşıdığınız bu eğilimlerin günlük hayatta sizi hangi alanlarda engellediğini fark etmek de bunları ortadan kaldırmak için önemli bir motivasyon kaynağıdır. Sosyal fobinin altında mizaç kadar işlevsel olmayan bazı düşünceler ve kalıplaşmış davranışlar yatıyor olabilir. Size "Sosyal Fobiden Hayata Yolculuk" isimli kitabı önerebilirim. Bununla birlikte bu süreci bir uzmanla yürütmek isterseniz bilişsel davranışçı terapi sosyal fobiye yönelik kalıcı çözümler üretmenize yardımcı olabilir. Sağlıklı günler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Travma ve Yas, Kaygı Bozuklukları, Fobi, İlişki ve Ayrılık Danışmanlığı, Çözüm Odaklı Terapi, Duygudurum Bozuklukları, Stres Yönetimi, Yetişkin Psikoterapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Depresyon, Beden Dismorfik Bozukluğu, Sınav Kaygısı, Öfke Kontrolü, Ebeveyn Danışmanlığı

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?