Sahte anıyı nasıl anlarız?

11-06-2021 05:33

Bir gün aniden aklıma geçmişte bir yanlış yapmış olduğum hissi geldi. Bir şeyi yaptım mı yapmadım mı diye sürekli sorgulamaya başladım. Nette sahte anı ve okb (ama bende ya olursa değil acaba böyle bir şey oldu mu düşüncesi var) yazıyor. Neden aniden böyle hissettim ve nasıl emin olabilirim?

Merhaba; ben klinik psikolog Nusret KOÇ. Yaşadığınız durum; geçmişe yönelik bir emin olamama ile giden bir takıntılı yaşantıyı akla getiriyor. Bu; oldu mu?, olur mu? şeklinde olabilir. Emin olmak mümkün olamıyor. Emin olmamaya tahammül göstermek güçleşiyor. Kişinin ruhsallığındaki istenmeyene, tehditkar olana karşı bir önlem gibidir.Terapi ile bu konudaki duyarlılığı ve mutsuzluğu gidermek , rahatlamak ve yaşamın yeniden esnekliğe kavuşması mümkün olabilir. Esenlikler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Duygusal İlişki Problemleri, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Depresyon, Kişilik Bozuklukları, Bipolar Bozukluk, Psikanalitik Terapi, Öfke Kontrol Problemleri, Öz Güven Problemleri, Yas Danışmanlığı, Somatizasyon Bozuklukları

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?