Şema Terapi

08-03-2022 11:11

Şema terapi ölçeğini çozdugumde kendini feda,karamsarlık ve,cezalandirma semalarım yüksek cıktı. Bunlari asmak icin yapmam gerekenler neler?

Merhaba, ben Psikolog Ezgi Akay. Hepimizin farklı farklı ve farklı seviyelerde şemaları vardır. Bu şemalar çocukluğumuzda yaşadıklarımız ile şekillenir. Bu nedenle, bu şemalarda temel nokta aslında çocukluk deneyimleridir denilebilir. Şemalarınız ne gibi durumlarda aktive olduğu, sizi nasıl etkilediği ve sizin bu durumla baş etmek için neler yaptığınız önemli noktalardır. Karamsar, fedakar ya da cezalandırıcı yanlarımızı tamamen yok edemeyiz; ama o yanlarımızı tanıyabilir, anlayabilir, farkında olabilir ve o yanlarımız ile nasıl baş edeceğimizi, onunla nasıl yaşayabileceğimizi öğrenebiliriz. Sevgiler.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bilişsel Davranışçı Terapi, Ölüm ve Yas Terapisi, Cinsel Terapi, Panik Atak, Agorafobi, Özgül Fobi, Sosyal Anksiyete Bozukluğu, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, İlişki Problemleri, Sınav Kaygısı, İletişim Problemleri, Stres Yönetimi, Öfke Problemleri, Aile İçi Çatışmalar, Sağlık Anksiyetesi, Uyum Sorunları

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?