Sorumluluklarımdan kaçıyorum

08-03-2022 11:05

Kpss sınavına çalışmaya çalışıyorum. Tüm gün yatağımda eğlenceli videolar, filmler izliyorum. Ailemle yaşamak istemiyorum, çalışmam lazım ama çalışamıyorum. video izlemeyi bırakınca depresifleşiyorum. Sevgiye ve sevmeye ihtiyacım var. Çalışmayı istikrarlı hale getirmeyi nasıl başarabilirim?

Merhaba, Ben Psikolog Ezgi Akay. Sınav çalışma konusunda, neden çalışmadığınız, sizin ne alıkoyduğu ve neye ihtiyacınız olduğu konusunda bir değerlendirme yapılarak bir plan hazırlanabilir. Sevgiye ve sevmeye ihtiyacınız konusunda ise, bizlerin küçükken temel ihtiyaçları vardır. En basitinden koşulsuz sevgi buna örnek olarak verilebilir. Bu ihtiyaçlarımız yeteri kadar karşılanmazsa biz gelecekte de bu duygulara aç hala gelebiliriz. O ihtiyaçlar karşılanmadığı için şu an hala ihtiyacımız sürebilir. Bu nedenle, bu bağlamda ihtiyaçlarınızı görmek, anlamak, farkına varmak, günümüze yansımasını anlayabilmek, ihtiyaçlarınız ile konuşabilmek ve bir yanınızla veya çevredeki kaynaklarınız ile bu ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek kritik noktalardır. Bu süreçler de seanslar için gerçekleştirilmektedir.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bilişsel Davranışçı Terapi, Yas Danışmanlığı, Cinsel Terapi, Panik Bozukluk, Fobiler, Anksiyete (Kaygı) Bozukluğu, Duygusal İlişki Problemleri, İletişim Problemleri, Öfke Kontrol Problemleri

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?