Sosyal kaygı

21-10-2020 16:01

Toplulukta kendimi iyi hissetmiyorum. Başkalarını da rahatsız ettiğimi düşünüyorum . nasıl duracağımı nereye bakacağımı şaşırıyorum. sürekli bana bakılıyor gibi geliyor. Gülümseyemiyorum. Çirkinim ve uzun boyluyum ve suratsızım Liseye yeni geçtim artık bu sorundan kurtulmalıyım.

Merhabalar ben Psikolog Kübra KEPEN. Sosyal fobi, diğer insanlarla etkileşimi içeren toplumsal durumlarda ortaya çıkan kaygı bozukluğudur. Rahatsızlık diğer insanlar tarafından olumsuz değerlendirilme ve küçük düşme korkusundan kaynaklanır. Bu durumu toplumumuzda birçok kişide gözlemlemek mümkündür. Bazen geçmişte toplum içerisinde yaşanan bir olaydan kaynaklanarak,günümüze kadar bu sorun bizlerle gelebilmektedir. Bu süreçte destek almak isterseniz sizlerle görüşmekten mutluluk duyarım sevgili okurumuz:)
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bilişsel Davranışçı Terapi, Aile Danışmanlığı, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Sosyal Fobi, Depresyon, Panik Atak, Özgül Fobi, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Somatoform Bozukluk, Boşanma Sürecindeki Çocuklar, Yetişkinler ve Ergenler İçin Sınav Kaygısı, Aile İçi İletişim Sorunları

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?