Sürekli Hastalanıyorum!

04.07.2019 23:34

Her sınav haftasından bir hafta önce, ve genellikle ders çalışırken çok ağır hastalanıyorum. Şu anda bunu size ders çalışırken yaşadığım nefes darlığı mide bulantısı ve baş ağrısı sebebiyle yazıyorum. Bunun bir piskolojik sorun olduğunu düşündüm. Size danışmak istedim.


Rumuz: Kurbağa Kategori: Kendimi İyi Hissetmiyorum


Psikolog Ayşe Hümeyra ŞAN Cevabı:


Merhaba, Sınav öncesi ve sınav anında yaşanan olumsuz fiziksel ve duygusal tepkiler, sinav stresi yaşadığınızı gösterir. Oncelikle sınavların hayatınızdaki önemini tekrar gözden geçirip yeniden şekillendirmenizde fayda var. Sinav stresinizi azaltmak icin uygulayabileceğiniz basit nefes egzersizleri de kaygilarinizi azaltmada yararlı olabilir. Daha detaylı bilgi ve destek icin bir uzmana başvurabilirsiniz. Sağlıklı günler..
ONLİNE
Uzmanlık Alanları

Depresyon, Kaygı Bozuklukları, İlişki Problemleri, İletişim Problemleri, Çözüm Odaklı Terapi, Fobiler, Yetişkin terapi, Panik Atak, Sosyal Anksiyete, Bireysel terapi, Yas Süreci, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Obsesif - Kompulsif Bozukluk, Bilişsel Davranışçı Terapi, Sınav Stresi ve Başa Çıkma Yollari, Cocuk ve ergen psikolojisi, Ergenlerle İletişim Yolları, Çocuk Gelişimi, Çocuk Eğitimi

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?