Takıntı

25.02.2019 14:24

Eşyalarla bir sorunum var.Tamir edilen arabamdaki en küçük bir kusur, gardroptaki kırık, büfedeki çıkık beni aşırı derecede rahatsız ediyor, sıkılıkla aklıma geliyor ve böğrüme öküz oturmuş gibi hissediyorum. Çoğu zaman arabamı satmayı, büfe ve gardrobu camdan atmayı düşünüyorum.


Rumuz: ancyra Kategori: Bunların Dışında


Psikolog Firdevs KAYA Cevabı:


Eksık olanı yanlış ı olanı tamamlama ıstegı sizin kendınızde gördüğünüz eksık diye düşündüğünüz tamamlama ihtıyacı duyduğunuz sanrıları eşya olarak ımgeleme yapmış gıbı duruyor zihnınız. Bu konuyu bilişsel davranış Terapisi üzerıne konuşarak ödevler üzerinden yok etmeye çalışabılırız..
ONLİNE
Uzmanlık Alanları

10 yıllık mesleki deneyimAşk ilişkileri, Romantik ilişkiler, Aile danısmanlığı, Eğitim danışmanlığı, Kariyer planlama, Kardeş Kıskançlığı, OKB, Obezite, Anne Baba Tutumları, Tuvalet Eğitimi, Beslenme Bozuklukları, Çift Terapisi, Çocuklarda Davranış Değiştirme, Yetersizlik duygusu, Hamilelik, Loğusa psk., Stres ve Kaygı Bozuklukları, Ölüm Korkusu, Uyku Bozuklukları, Öfke Kontrolü, Anksiyete Bozukluğu, Depresyon, Erteleme, Yalan söyleme, Travma, Baş etme, Yas, Çocuk ve Ergen Psikolojosi, Boşanma, Aldatma ve Aldatılma, Yaşam Koçluğu, Evlilik Danışmanlığı., İlişki Danışmanlığı, Evlilik Öncesi Danışmanlık, Negatif tutumlar, Floortime, Oyun terapisi, DenverII, Kum oyunu terapisi, Özel Tanılı Çocuklar

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?