Takıntılar

24-08-2022 14:40

Evden çıkmadan önce defalarca kez ocakları,prizleri kontrol ediyorum.Çıkıp kapıyı kapattıktan sonra ise bu sefer defalarca kapıyı kontrol ediyorum.Eve gelince anahtarı kapının dışında unutmuşmuyum diye sürekli kapıyı kontrol ediyorum.Takıntılarım hayatımı çok zorlaştırıyor.

Merhaba, Tanımladığınız psikolojik rahatsızlık obsesif kompülsif bozukluk gibi duruyor. Prizleri, ocağı, ya da televizyonu kapattım mı diye düşünüp kontrol etmek normaldir, çoğu zaman hepimiz bunu yaparız. Ama sizdeki düşünce ve davranışlar çok yoğun ve rahatsız edecek derecede. Aklımızdan sürekli geçen, durduramadığımız, engel olamadığımız düşüncelere obsesyonlar; bu düşünceleri durdurmak için yapmak zorunda hissettiğimiz yoksa çok rahatsız olduğumuz davranışlar ise kompülsiyonlardır. Öncelikle bu bir psikolojik rahatsızlık ve geçebilir. Tüm bu düşüncelerden ve davranışlardan kurtulabilirsiniz. Mutlaka bir terapi almalısınız. Sağlıklı günler diliyorum.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Depresyon, Stresle Başa Çıkma, Bilinçli Farkındalık/Öz Şefkat, Duygusal İlişki Problemleri, Öfke Kontrol Problemleri, Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), İletişim Problemleri

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?