Takıntılı ilk aşk

10-06-2021 05:34

Merhaba, 22 yaşındayım, zamanında bana karşı benim hissettiklerimi hissetmeyen birisiyle 2 yıldır hiç konuşmadım ama hiç aklımdan çıkmadı.Ara sıra rüyamda onu görüyorum ve delirecek gibi oluyorum, bu takıntı tedavi gereken bir durummudur, destek almalı mıyım yoksa birazdaha mı zamana ihtiyacım var.

Merhaba; ben klinik psikolog Nusret KOÇ. Bu "aşk" tutunduğunuz bir bir ilişki olabilir. Hayallerde ve rüyalarla yaşanan bir ilişki. Bu ilişkinin sizin için belli bir anlamı omalı. Kendiliğinden unutamamış görünüyorsunuz. "Delirmek" derken, bunun sizin kontrolünüz dışında gelmesi rahatsız edebilir. Anlamaya çalışmanızı öneririm. Bu ilişki tarzınızın, diğer ilişki tarzlarınıza benzerliğini belki görebilirsiniz. Sizin için gelişmeyi engelleyen, yaşama uyumunuzu bozan, verimsiz bir noktada terapi almak gerekir. Bu haliyle de terapide ele alınırsa, size eziyet eden şikayetlerinizi aşabileceğiniz bir fırsatı barındırıyor. Bazı anlar; aynı şeyi tekrar etmekle bu durumu anlayıp, aşmak arasında bir tercihte bulunmamız gerekebilir. Esenlikler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

16 Yıllık Mesleki Deneyim, Psikanalitik/Psikodinamik Terapi, Çift ve İlişki Terapisi, Kıskançlık ve Güvensizlik, Aldatma Aldatılma, Ayrılık ile Başetme ve İlişkiyi Düzenleme, Depresyon, Obsesif ve Kompulsif Kişilik, Borderline-Bipolar Bozukluk-Manik Depresif, Narsistik Kişilik, Panik Atak, Anksiyete, Sosyal Fobi, Öz Güven Sorunları, Travma (Kayıp ve Yas)

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?